top of page

výstava na zámku blatná

Kostky LEGO® už dávno nepatří jen do dětského pokoje. Co všechno se dá z této legendární stavebnice postavit se můžete přijít podívat v termínu 4. 5. – 31. 10. 2024 na zámek Blatná.

 

Výstava je rozdělená na dvě části. V prvním patře vklouznete do světa Harryho Pottera, kde mimo jiné najdete obří stavbu školy čar a kouzel v Bradavicích, která je největší stavbou z kostek LEGO® na světě, postavená jedním jediným člověkem. Spotřebováno na ní bylo asi milión kostiček a její stavba trvala skoro 2 roky. 

 

V druhé části výstavy najdete říši zvířat, jejíž dominantou je model zoologické zahrady a v připravené tematické stavitelské dílně si navíc každý může zkusit postavit své zvířátko. 

Ze zoo se přesunete až za oběžnou dráhu, rovnou do vesmíru k cizím planetám a civilizacím, zde můžete obdivovat model SpacePointu a následně si postavit vlastní raketu! 

Na menší děti a na všechny, co si rádi hrají,  tu čeká herna s duplo bludišti a bazény, naplněnými kostkami LEGO® . 

Samotný zámek, kde se výstava nechází, láká návštěvníky z celých Čech. Jeho součástí je rozlehlý park, kde narazíte na volně pasoucí se stádo daňků i pávů. Pro rodinný výlet je to místo jako stvořené. 

Detailní informace o výstavě a vstupenky najdete na webových stránkách zámku Blatná.

image006.png

Ceník

Děti do 1 roku mají vstup na výstavu zdarma.

zakladni.png

Dospělí

100 Kč

2+1.png

Děti a mládež

(2-18 let)
80 Kč

3+1.png

Rodina

(2 dospělí a 1-3 děti do 15 let)

300 Kč

Kontakt

Otevírací doba

Květen, červen, září, říjen: každý víkend

10:00 - 17:00


Červenec, srpen:

každý den

10:00 - 17:00 

Adresa

Na Příkopech 320,

388 01. Blatná

bottom of page