top of page
Full HD.jpg

Svět z LEGO® kostek
v areálu dolních vítkovic

Výstava je rozdělená na 5 tematických částí (světů). První dva, svět filmu a hudby, vás vtáhnou přímo do děje. Vezmou vás doprostřed slavných filmových scén, před podium rockového koncertu i mezi slavné hrdiny a kulisy.

 

Další dvě části jsou věnované architektuře, kde si připomenete stavební slohy a přímo na místě si vyzkoušíte stavět jejich charakteristické prvky za pomocí dílků stavebnice LEGO® Architecture. Z historie bude jen krůček do moderního světa, kde zase uvidíte, jak by mělo vypadat město budoucnosti. Vezměte pár kostek a přispějte k jeho podobě. Každá pomoc se počítá. 

 

Poslední část výstavy představí energii kolem nás, kterou zastoupí větrné zdroje, nejznámější česká jaderná elektrárna i model uhelného dolu. Ten je inspirován dolem Anselm na Landeku a vznikl speciálně pro Ostravu. A jak už to u modelů nadšenců z Czech Repubrick bývá, ani tady nebudou chybět pohyblivé části.

 

Zábava pro každého

 

Výstava není jen o koukání a prohlížení propracovaných detailů. Místo přímo vybízí k tomu, abyste se na chvilku zastavili a začali stavět také. Svým zaměřením je vhodná pro celou rodinu, včetně těch nejmenších. Najdete tu totiž i bazén kostkami LEGO® DUPLO a další doprovodné aktivity. 

Vstupenky

Kreslená postavička lega se zvednutou rukou

Základní

220 Kč
Kreslená postavička lega s lego kostkou na břiše

Zvýhodněná

120 Kč​
Kreslená kostička lega otočená zády

Rodina 2+1

420 Kč
Kreslené kostičky lega zapadnuté do sebe

Rodina 2+2
 

590 Kč
Kreslené postavičky lega sedící na sobě

Rodina 2+3
 

590 Kč

Kontakt

Otevírací doba

úterý - neděle

10 - 18 hodin

Adresa

Dolní oblast VÍTKOVICE, z.s.

Vítkovice 3004, Vítkovice

Ostrava, 703 00

bottom of page