Skupina dětí plnící úkoly v rámci programu pro školy lego výstavy Czech Repubrick

zábavně vzdělávací program pro školy

Lego už dávno nepatří jen do dětského pokoje. Vzniklo sice jako hračka pro děti, ale svou rozmanitostí si získává své pevné místo i ve světě edukace a poznání.

Navštivte Czech Repubrick a projděte si nejslavnější české hrady a zámky postavené z kostiček lega. Oprašte zeměpisnou mapu a připomeňte si důležité historické milníky. Pomocníkem se vám stanou naše pracovní listy i tištěný průvodce.

Chtěli byste připravit program na míru, zasoutěžit si a dozvědět se něco navíc? Nabízíme doprovodný program rozdělený do tří bloků, který rádi přizpůsobíme vašim potřebám a časovým možnostem. 

Chcete si rezervovat termín návštěvy, nebo se nás na něco zeptat? Kontaktujte nás pomocí formuláře níže.


soutěže a kvízy

Hádanky a luštění dokážou potrápit mozkové závity. Když k tomu musíte zkoordinovat ruce, legrace je zaručená. Pracovní listy, prostorové sudoku, stavění na čas i podle předlohy. Bude se vám spíše dařit jako jednotlivci, nebo podpoříte celý tým?

Doba trvání: 1 hodina

Dámské ruce stavějicí stavbu z bílých kostek lego
Otevřený trezor vzstavující korunovační klenoty postavené z kostek lego

Detektivní hra Temnyho parťáci

Detektivní hra je určena pro skupiny složené z 2-5 hráčů. V týmech se vydáte po stopách zlodějské bandy Temnyho parťáků a pokusíte se najít ukradenou Svatováclavskou korunu. K tomu vám pomůže detektivní výbava, kterou obdržíte na začátku hry. Najdete v ní mapu, zrcátko, lupu, sadu kabelů a bloček s tužkou na poznámky.

 

V průběhu hry vás čekají nástrahy ve formě různých šifer, Morseovy abecedy a dalších úkolů, při kterých bude potřeba zapojit bystrou mysl, ostrý zrak i hmat.

Délka trvání: 1,5 hodiny

Komentovaná prohlídka výstavy

Za každou stavbou stojí nadšenec. Co jsou zač lidé, kteří jsou ochotni věnovat stovky hodin času jedné stavbě z lega? Kde shánějí kostky a kde berou svou neokonečnou inspiraci?

 

Poslechněte si, jak vznikají obří stavby z lega a jaky je to pocit, když se těsně před finále stavba zbortí. Při komentované prohlídce se dozvíte veřejné i zákulisní informace z výstavy a objevíte skryté stavitelské vtípky.

Délka trvání: 1 hodina

Skupina lidí stojicí u tančícího domu postaveného z kostek lego

Poptávkový formulář

Preferovaný program

Děkujeme za odeslání formuláře