top of page
Skupina dětí plnící úkoly v rámci programu pro školy lego výstavy Czech Repubrick

zábavně vzdělávací program pro školy

Kostky LEGO® už dávno nepatří jen do dětského pokoje. Vznikly sice jako hračka pro děti, ale svou rozmanitostí si získávají své pevné místo i ve světě edukace a poznání.

Navštivte Czech Repubrick v Lipně nad Vltavou a projděte si nejslavnější české hrady a zámky postavené z kostiček LEGO®. Oprašte zeměpisnou mapu a připomeňte si důležité historické milníky. Pomocníkem se vám stanou naše pracovní listy i tištěný průvodce.

Chtěli byste připravit program na míru, zasoutěžit si a dozvědět se něco navíc? Nabízíme doprovodný program rozdělený do tří bloků, který rádi přizpůsobíme vašim potřebám a časovým možnostem. 

Chcete si rezervovat termín návštěvy, nebo se nás na něco zeptat? Kontaktujte nás pomocí formuláře níže.


soutěže a kvízy

Hádanky a luštění dokážou potrápit mozkové závity. Když k tomu musíte zkoordinovat ruce, legrace je zaručená. Pracovní listy, prostorové sudoku, stavění na čas i podle předlohy. Bude se vám spíše dařit jako jednotlivci, nebo podpoříte celý tým?

Doba trvání: 1 hodina

Dámské ruce stavějicí stavbu z bílých kostek lego
Otevřený trezor vzstavující korunovační klenoty postavené z kostek lego

Detektivní hra Temnyho parťáci

Detektivní hra je určena pro skupiny složené z 2-5 hráčů. V týmech se vydáte po stopách zlodějské bandy Temnyho parťáků a pokusíte se najít ukradenou Svatováclavskou korunu. K tomu vám pomůže detektivní výbava, kterou obdržíte na začátku hry. Najdete v ní mapu, zrcátko, lupu, sadu kabelů a bloček s tužkou na poznámky.

 

V průběhu hry vás čekají nástrahy ve formě různých šifer, Morseovy abecedy a dalších úkolů, při kterých bude potřeba zapojit bystrou mysl, ostrý zrak i hmat.

Délka trvání: 1,5 hodiny

Komentovaná prohlídka výstavy

Za každou stavbou stojí nadšenec. Co jsou zač lidé, kteří jsou ochotni věnovat stovky hodin času jedné stavbě? Kde shánějí kostky a kde berou svou neokonečnou inspiraci?

 

Poslechněte si, jak vznikají obří stavby z kostek LEGO® a jaký je to pocit, když se těsně před finále stavba zbortí. Při komentované prohlídce se dozvíte veřejné i zákulisní informace z výstavy a objevíte skryté stavitelské vtípky.

Délka trvání: 1 hodina

Skupina lidí stojicí u tančícího domu postaveného z kostek lego

Poptávkový formulář

Preferovaný program

Děkujeme za odeslání formuláře

form skoly
bottom of page